Kurslar

Hızlı Okuma

Yeni

Eğitmen Hakkında

Course Overview

Eğitim Adı: Hızlı Okuma

Eğitim Türü: Kişisel Gelişim

Eğitim Kodu:KAKGE001

Eğitim Tipi: Örgün – Uzaktan

Eğitim Süresi:18 Saat

Katılımcı Profili:  Okuma hızından memnun olmayanlar, Okuduğunu daha iyi anlamak isteyenler, Okuduğu makaleyi ya da kitabı muhakeme etme, analiz etme becerisini artırmak isteyenler, Okul, üniversite başarısını artırmak isteyenler, Matematik kaygısı güdenler, YGS, SBS, LYS, KPSS, KPDS, TUS, TOEFL gibi bütün dallarda yapılan sınavlara hazırlananlar, Okumada iç sesi yenmek isteyenler, Okurken meydana gelen dikkat dağınıklığını yenmek isteyenler, Ders ve okul başarısını artırmak isteyenler, Çalışma performansını artırmak isteyenler, Sosyokültürel gelişim hedefleyenler.

Eğitim için gereklilikler: Alt yaş sınır 10’dur.

En yakın eğitim tarihi:

Eğitim İçeriği: Merkezimizce verilen bu eğitim NLP teknikleri ile desteklenerek klasik hızlı okuma eğitimlerinden farklı bir yer edinmiştir. İnsan zihninin ortalama 800 – 1.000 kelime arasında bir anlama kapasitesine sahipken yapılan araştırmalar yetişkinlerde 1 dakikadaki okuma hızının 150-250 kelime aralığında olduğunu tespit etmiştir. Bu bilgiden hareketle zihinsel kapasitemizin çok altında bir hızla okuyor olsak bile, etkin bir eğitim ile okuma hızının oldukça üst seviyelere ulaşabileceğini ortaya koymaktadır.

Kazanımlar: “Ölçülemeyen hiçbir yetenek geliştirilemez” mantığından hareketle kursiyerlerimizin ilk okuma hızları ve anlama oranları tespit edilerek eğitimim sonuna kadar yapılacak farklı okuma testleri ile anlama oranını düşürmeden okuma hızının en az 2, ortalama 4-6 kat artışını hedeflemekteyiz.

Bu eğitimi alanlara tavsiye edeceğimiz eğitimler: Hafıza Teknikleri KAKGE002 – Diksiyon KAKGE003

 

 

İncelemeler

0
0 out of 0
0 İnceleme
5 Puan 0
4 Puan 0
3 Puan 0
2 Puan 0
1 Puan 0

Yorumlar

Henüz Yorum Yok

Bu eğitimi ilk yorumlayan siz olun “Hızlı Okuma”

Başlangoç Temmuz 25, 2018
Süre 18 Saat
Seviye Aboneler görebilir
Hızlı Okuma Eğitim İçeriği: Merkezimizce verilen bu eğitim NLP teknikleri ile desteklenerek klasik hızlı okuma eğitimlerinden farklı bir yer edinmiştir. İnsan zihninin ortalama 800 - 1.000 kelime arasında bir anlama kapasitesine sahipken yapılan araştırmalar yetişkinlerde 1 dakikadaki okuma hızının 150-250 kelime aralığında olduğunu tespit etmiştir. Bu bilgiden hareketle zihinsel kapasitemizin çok altında bir hızla okuyor olsak bile, etkin bir eğitim ile okuma hızının oldukça üst seviyelere ulaşabileceğini ortaya koymaktadır.
Kazanımlar “Ölçülemeyen hiçbir yetenek geliştirilemez" mantığından hareketle kursiyerlerimizin ilk okuma hızları ve anlama oranları tespit edilerek eğitimim sonuna kadar yapılacak farklı okuma testleri ile anlama oranını düşürmeden okuma hızının en az 2, ortalama 4-6 kat artışını hedeflemekteyiz.
Bu eğitimi alanlara tavsiye edeceğimiz eğitimler Hafıza Teknikleri KAKGE002 – Diksiyon KAKGE003
Kalan Kontenjan 29
Fiyat 708 KDV Dahil

29 adet stokta

Harita Lokasyonu

Kursumuzu Paylaş