Kurslar

Örgün NLP Eğitimi

21.9% Yeni

Eğitmen Hakkında

Eğitim Adı    : NLP Practitioner

Süresi           : 42 Saat

Eğitim Hakkında

NLP, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili geliştirilmiş bir model ve metodolojidir.

Dilbilimci Prof. John Grinder ve Matematikci – Gestalt Terapisi uzmanı Dr. Richard Bandler tarafından başarılı aile terapist ve hipnoz uzmanlarının analiz edilmesi ile model haline getirilen NLP teknikleri, Psikoloji, Sibernetik, Nöroloji, Filoloji gibi bilimlerin ışığında geliştirilip artık günümüzde yönetim, eğitim, sağlık, aile, satış, pazarlama, koçluk vb. alanlarda başarılı bir şekilde kullanılabilmektedir.

Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan NLP, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmesindede kullanılan fraklı yöntemler sunar.

NLP’nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur.

NLP Practitioner eğitiminde, standart NLP bilgi ve teknikleri, teorik ve uygulamalı olarak verilir. Eğitimin hedefi, NLP tekniklerinin günlük yaşam içinde ekili bir şekilde kullanımını sağlamak ve gerek özel gerekse iş yaşamında kişiler arası iletişim süreçlerinin etkinliğini artırabilmektir.

NLP Practitioner sertifika eğitiminde, kendinizle ve başkalarıyla kurmuş olduğunuz iletişimin düşünsel alt yapısının kodlarını öğrenirsiniz. Kendi potansiyelinizi ve öz kaynaklarınızı açığa çıkarıp, nasıl daha etkili biçimde kullanabileceğinizi, yeni öğrenme stratejilerini yaşama entegre etmeyi öğreneceksiniz. 

Katılım koşulları

Sertifika eğitimlerimize katılım için, temel ruhsal ve bedensel sağlığın yerinde olması koşulu vardır. Eğitim, katılımcıların herhangi bir psikolojik rahatsızlığının olmadığını kabul eder. NLP sertifika eğitim programları tıbbi yada psikolojik terapi yerine geçmez. Psikolojik veya Fizyolojik rahatsızlıklarınız için lütfen önce hekiminize başvurunuz.

Katılımcılar 20 yaşını doldurmuş, en az ön lisans veya dengi eğitim kurumundan mezun veya yüksek öğrenimine devam ediyor ve herhangi bir yasadışı örgüt ya da tarikat üyesi olmadıklarını teyit ederler.

Eğitim programlarımızda kontanjan sınırlaması olup, yapılacak olan ön kayıt, arzu edilen eğitim döneminde veya eğitim grubunda yer ayırmayı garanti edemez. Uluslararası nlp eğitim standartları gereğince katılımcıların başarılı mezuniyet için eğitime en az %80 oranında katılmış olma ve başarıyla tamamlama sorumlulukları vardır.

Eğitmen        : Valit ASLANKOL (NLP Trainer)

 

NLP Practitioner I. Modül (21 Ders Saati)

NLP nedir? Tarihçesi, Felsefesi ,NLP’ini Temel İlkeleri,NLP’nin Varsayımları,İnsan Beyni temel yapısı,Öğrenme Seviyeleri,Sosyal ve Kültürel Öğrenme, İnanç Oluşturma,Temel Nefes Çalışmaları ve daha bir çok başlık

NLP Practitioner II. Modül (21 Ders Saati) I. Modül Genel Tekrarı ,Çapa Atma (Anchoring), 3 Sandalye Metodu,Zaman Çizgisi (Time Line),Swish Tekniği ve daha bir çok başlık

Aşağıdaki formu doldurarak Eğitim ve Uluslararası geçerli sertifika için tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz…!

İncelemeler

0
0 out of 0
0 İnceleme
5 Puan 0
4 Puan 0
3 Puan 0
2 Puan 0
1 Puan 0

Yorumlar

Henüz Yorum Yok

Bu eğitimi ilk yorumlayan siz olun “Örgün NLP Eğitimi”

Başlangoç Ocak 14, 2019
Süre 42 Saat
Seviye Aboneler görebilir
Örgün NLP Practitioner 42 Saat
Fiyat 3,200 2,500 KDV Dahil

Kursumuzu Paylaş