Chat with us, powered by LiveChat

post

Neden NLP? NLP’yi öğrenmek ve uygulamak için 5 Neden

NLP, terapi alanında son derece yetenekli bir modelleme yaparak yaratılmıştır. Farklı ve daha iyi sonuçlar elde etmek için düşüncenizde ve iletişiminizde değişiklik yaratmak için etkili teknik ve stratejilerin kullanılmasıdır. ANKARA NLP EĞİTİMİ teknikleri ve modelleri şimdi eğitim, işletme, spor, eğitim, sağlık ve sosyal ve kişisel gelişim dahil olmak üzere çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

1. İş

NLP, çeşitli ticari faaliyetleri geliştirir. Genellikle satış, sunum ve takım oluşturma ile ilgili kurslarda bulunurlar. Ayrıca, insanlara daha etkili ve ikna edici bir şekilde iletişim kurmalarını, kamuoyunda konuşma ve sunum yapmayı, diğerlerinde karar verme stratejilerini tespit etmeyi, inanç üzerinde çalışarak çalışanların eğitimini daha etkili hale getirmeyi, çalışanların en yüksek performansı elde etmeleri için pratik araçları ve hizalamayı teşvik ederek motivasyonunu artırmayı öğretmeye yardımcı olur değerlerle çalışmak.

“Hala olan akla, bütün evren teslim olur.” (Lao Tzu)

2. Eğitim

Kendimizle ve başkalarıyla nasıl iletişim kurduğumuzun bir modelini sunar. NLP, öğrenmeyi kolaylaştıracak şekillerde bilgi verme yeteneğini geliştirmek için öğretimde kullanılabilir. Örneğin, doğal öğrenme stillerini belirleme, ön varsayımların ve dil kalıplarının kullanımı ve öğrenmeye uygun öğrenicilerin durumlarını ortaya çıkarma.

3. Spor

Spor antrenörleri tarafından müşterilerinin en yüksek performansa ulaşmalarını ve performanslarını sürdürmelerini sağlamak için kullanılır. Müdahaleler, spor alanlarındaki liderlerin başarılı stratejileri modellemeyi ve öğrenmeyi, performans hedeflerini belirlemeyi ve plato ve blokları aşmayı içerir.

4. Sağlık

“Body Bedeni sağlıklı tutmak bir görevdir … aksi halde aklımızı güçlü ve açık tutamayacağız.” (Buda)

Kendinizin ve başkalarının sağlığını geliştirmenize yardımcı olabilecek bilişsel bir model ve pratik araçlar sunar. ANKARA NLP EĞİTİMİ uygulayıcıları, sınırlayıcı inançları, alışkanlıkları ve davranışları değiştirmelerine yardım ederek, insanları durumları ve duyguları yönetmelerini kolaylaştırarak ve yönetilebilir, iyi oluşturulmuş hedefler belirleyerek yaşamda anlam bulmalarına yardımcı olarak bireylerin daha doyurucu bir yaşam sürmelerine yardımcı olabilir.

5.Kişisel ilişkiler

“Sağlığın tadını çıkarmak, ailesine gerçek mutluluk getirmek, herkese barış getirmek için önce kişinin kendi zihnini disipline etmesi ve kontrol etmesi gerekir. Bir insan aklını kontrol edebiliyorsa Aydınlanma yolunu bulabilir ve tüm bilgelik ve erdem doğal olarak ona gelir. ”Buda

ANKARA NLP EĞİTİMİ oturumları, diğer insanlarla etkileşim biçiminizi artırır. ANKARA NLP EĞİTİMİ stratejileri ayrıca aile üyelerinizle birlikte uyum içinde yaşamanıza yardımcı olur ve bunları yaşamdaki temel önceliğiniz haline getirmeyi daha kolay bulacaksınız. Ayrıca, ANKARA NLP EĞİTİMİ stratejileri, aile üyeleriyle kariyerin arasında büyük bir denge kurmana yardımcı olacak ve işin aile üyeleriyle ve aile üyeleriyle hiçbir zaman işle uğraşmasına asla izin vermeyecek.

ANKARA NLP EĞİTİMİ nedir?

Nöro-Dilsel Programlama, herhangi bir bağlamda mükemmel performansı çoğaltmak ve geliştirmek amacıyla nasıl iletişim kurduğumuzu, düşündüğümüzü ve değiştiğimizin araştırılmasıdır. İletişim becerilerinin, güven, motivasyonun ve başarının artmasına yol açan ve doğrudan etkileme ve ikna etme yeteneğimizi arttırma ile ilgili hem bilinçli hem de bilinçsiz süreçleri kullanır. Ayrıca, bu becerilerin eksikliğinden kaynaklanan blokların veya engellerin üstesinden gelmede de etkilidir.

NLP’nin pratik uygulamaları:

Kişisel ve sosyal becerilerinizi geliştirin – mevcut becerilerinizi geliştirmeye ve geliştirmeye yardımcı olun

Gelişmiş liderlik, koçluk, satış, değişimi etkileme ve yönetme gibi iş becerileri

Sigara içmek, içmek, kilo vermek ve fobiler gibi kişisel zorluklara yardımcı olmak (örneğin; yükseklik korkusu)

Baştan çıkarma ve ilişkiler – diğerleriyle etkileşimi arttır

Sağlık – bireylerin sınırlayıcı inançları, alışkanlıkları ve davranışları değiştirmelerine yardımcı olun

Spor – İnsanların en yüksek performansa ulaşmalarına ve bu performanslarını korumalarına yardımcı olmak için kullanılır.

NLP’nin 6 ana yapı taşı:

Neuro-linguist programlama, NLP’nin çalışma şeklini ve onunla ilgili şeyleri açıklar:

N (nöroloji) – L (dilsel) – P (programlama) –

“Akıl her şeydir. Ne olduğunu düşünüyorsun. ”(Buda)

nöro:

NLP, düşünce ve geçmiş deneyimlerimizi nasıl sakladığımızı, ihtiyaç duyulursa onları iyi bir şekilde kullanmaya çalıştığını düşünerek çalışır.

Dil:

Dil, sözlü ve sözlü olmayan dillerin kullanılması bizi etkiler ve NLP, istenen hedeflere yönelik dil ve dil örüntülerini kullanarak modellerini yapılandırır.

Programlama:

Eylemlerimizi, düşüncelerimizi ve geçmiş deneyimlerimize erişme yeteneğimizi, istenen özel hedeflerimize ulaşmak için en iyi şekilde sıralanabilir (kendi kendine) programlanabilir

Tutum:

Bir görevi başarmak ve farklı bağlamlarda en iyi sonuçları elde etmek için en iyi fiziksel ve duygusal hal üzerinde çalışır.

Modelleme:

Bu, benzer sonuçlara ulaşmak için başarılı insanların eylemlerini modellemeyi içerir. İyi sorular sormakla başlar ve aklımızın öğrenmemizi engellemesine izin vermeden öğrenmeye devam eder.

Teknikler:

Olumlu bir tutum ve modelleme tutkusu birçok yeni teknikle sonuçlanacaktır. ANKARA NLP EĞİTİMİ uygulayan kişiler, başkalarının hedeflerine ulaşmalarına ve uygun olduğunda ‘blokları’ aşmalarına yardımcı olmak için birçok faydalı teknik üretti.

www.MindYourWay.com

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.

Teşekkürler

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Kırlangıç Akademi will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.