Scio Quantum Biofeedback


Neden SCIO ?

  1. Sigara, Alkol gibi zararlı tüm bağımlılıkların giderilmesi amaçlı kullanılabilmekte ve ve bağımlılıkların bıraktığı kötü etkiler giderilebilmektedir.,
  2. NLP tedavisi, hafıza ve yaratıcılığın arttırılması, dikkat eksikliği, stresin azaltılması, duygusal dengeleme, duygusal travmaların saptanması ve bilinç dışına getirilerek giderilmesi amaçlı…
  3. Kilo verme, gençleşme, amaçlı kullanılabilmektedir.
  4. Stres, panik atak, depresyon, kaygı bozukluğu, uykusuzluk, yeme bozuklukları, gibi durumların dengeye getirilmesi amacıyla kullanılmaktadır.
  5. İskelet sistemi rahatsızlıkları, kemik ve eklem tutulumları, artrit, poliartrit (birden fazla eklem tutulumu ile giden hastalıklar), romatizmal ağrılar, omurga tulumu ile oluşabilecek hastalıkları dengelemektedir.
  6. SCIO, vitamin ve, mineral eksiklikleri,  hormon düzeyleri, sindirim sistemi, sinir sistemi,  kalp damar solunum gibi sistemlerin durumu ile ilgili bilgi sunmaktadır.
  7. Akupunktur ve magnetik rezonans tedavileri, enerjetik alanın (aura) taranması ve dengelenmesi. Bedenin tazelenmesi

Scio insanı hem fiziksel hem de zihinsel, duygusal ve ruhsal boyutta ele alarak kişinin belirli titreşimlere uyumlanması, ya da belirli frekansların vücuda tanıtılması veya aktarılmasını kapsayan bir süreçtir. 

Sistem, bireyin hayatının pek çok farklı düzleminde olumlu yönde değişimi başlatmada kullanılmaktadır. Bu yöntem ile genel sağlık durumun iyileştirilmesi ve yaşam enerjisinin dengelenmesi sağlanmaktadır.  

Scio Quantum Biofeedback cihazı “Bilinç Arayüz İşletim Sistemi“ olarak çalışır. Cihaz danışanın bilinç dışındaki biolojik enformasyona saniyenin 1/1000’i hızında ulaşır ve bu bilgiler üzerinden terapi uygular. Sistem esasen kişinin bilinçdışı süreçlerini, bilincin farkında olduğu seviyeye (farkındalık düzeyine) taşımak için tasarlanmıştır.  Çünkü tıpta holistik yaklaşım, iyileşme sağlamayı bir dizi dönüşüm olarak kabul eder. Hastalıkları birer mesajcı olarak görür. İyileştirilmesi gereken durumların daha derindeki bilinçaltı travmalar, çatışmalar, uyumsuzluk ve düzensizliklerden ileri geldiğini dikkate alır ve sorunun ana kaynağıyla ilgilenir. Bunu yaparken bireyin sorumluluğunu ortaya çıkarır ve kişiye daha sağlıklı seçimler yapması için yollar sunar. Danışanın dönüşümüne rehberlik eder; davranışçı ve bilişsel psikoloji ekolleri ile el ele yürür.   

Quantum Biofeedback yöntemi ile yapılan enerji tıbbı uygulamaları, temel olarak hastalıkların fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal seviyelerden herhangi birinde var olan blokajlar ve dengesizliklerden kaynaklandığı  fikrine dayanır. Yaşamsal akıştaki blokajlar ve düzensizlikler bir hücrenin, organın, sistemin ya da enerjetik bedenin titreşimini düşürür. Düşük titreşimler  sonucunda hastalıklar ortaya çıkar. Vücuttaki enerji kanallarından birinde var olan blokaj  sistemin bütününün işleyişini aksatacak yönde etki gösterir.  

Bilinçdışı, yaşam enerjisi akışına olan ilk müdehalenin dahi farkındadır. Dolayısıyla sağlık durumunun en iyi koşullarını elde etmek ve sürdürmek için tüm gerekli olan, bilinçdışı ile sözsel zihin arasında bir bağ inşa etmektir. Cihaz, diğer biorezonans cihazları gibi uyarımları öncelikle bilinç seviyesine değil bilinçaltına yollar böylece doğru sonuçlara hızla ulaşır.  

Cihazın basit kullanımı akıştaki engelleri ortadan kaldırmak ve kişinin yaşam enerjisini doğru kanallara yönlendirmektir. İleri seviye uygulamalarla ise zihinsel, duygusal ve ruhsal dönüşüm aracı olarak kullanılmaktadır.  

Terapi süresince baş, el ve ayak bilekleri ile cihaz arasında bağlantı kabloları takılı konumdadır. Seanslar  yaklaşık bir saat sürmektedir. Seans sıklığı ve sayısı danışana göre planlanmaktadır. 

Scio’nun Faydaları

Beden ve zihni dengeler , Bağışıklık sisteminizi güçlendirir, Derin rahatlama yaratır , Enerji verir, Olumlu düşünme uyarır, İyi sağlık uyarır, Hastalıkların iyileşmesini destekler

Kuantum biofeedback hangi rahatsızlıklar ve rahatsızlıklar için kullanılabilir?

Günlük ve Kronik Stres – Detoksing – Ağrı – Obezite – Sindirim Problemleri

Fiziksel Yaralanmalar – Hipertansiyon – Baş Ağrıları – Migren – Bağımlılıklar – Kilo kaybı – Yetersiz beslenme

Kronik Ağrı – Enfeksiyonlar – Enflamasyonlar – Kronik Yorgunluk – Artrit – Depresyon – Bağışıklık Hastalıkları – Anksiyete

Yeme bozuklukları – Uykusuzluk – Dersler – Kas Ağrısı – Sırt Ağrısı

Seans sırasında herhangi bir şey hissedecek miyim?

SCIO biyolojik frekansla (saniyenin 1/1000’i hızında) uyumlu işaretler gönderdiği için çoğu hasta hiçbir şey hissetmez. Titreşimlere karşı aşırı hassas olan kişiler bantların altında çok hafif bir seğirme hissedebilirler.

Ne kadar sürede sonuç almaya başlarım?

Bu tamamen hastanın durumuna, yaşam tarzına ve frekansları ne ölçüde aldığına bağlıdır. Genellikle tedavinin etkisinin görülmesi için en az dört seans devam edilmesini tavsiye ediyoruz.

Bu tedaviyle bağlantılı yan etkiler var mıdır?

Hiç bir yan etki bildirmemektedir. Genelde seans sonrasındaki geri bildirimler daha enerjik olunduğuna işaret etmektedir.

Formu doldurarak bilgi alabilir, Seanslarımız için Randevu alabilirsiniz.

Bağımlılık: Alkol, Sigara, Uyuşturucu

Kilo: Metabolizmanın hızlandırılması, Yağ yakımı yeme alışkanlıklarının düzenlenmesi şeker, tuz bağımlılığının giderilmesi

Alerji: Tüm Alerjiler

Psikolojik: Kaygı, Panik Atak, Depresyon vb

Genel Kontrol: Genel Analizlerin yapılması